Duża uwaga pracodawców zatrudniających ludzi do wykonywania zadań w ich zakładach skupia się na zapewnieniu im bezpieczeństwa. Niegdyś mniej regulowana dziedzina prawa pracy obecnie zajmuje ważną część podczas kontroli i wizytacji w zakładach produkcyjnych i nie tylko. Szczególną uwagę na dbanie o zdrowie swoich pracowników powinni zwrócić kierownicy firm generujących duże zanieczyszczenia powietrza. W jaki sposób dbać o jego jakość, by zawieszone zanieczyszczenia nie zagrażały zdrowiu pracowników?

Kontrola jakości powietrza

W zakładach działających między innymi w branży przetwórstwa drzewnego pyły zawieszone w powietrzu są na porządku dziennym. Nie oznacza to jednak, że ich poziom nie powinien być kontrolowany przez odpowiednie systemy i urządzenia. W tego typu zakładach powszechne jest montowanie systemów wentylacji oraz stosowanie specjalnych urządzeń do regulowania ilości zanieczyszczeń w powietrzu. Opylacze trocin i pyłów w zależności od modelu stanowią początkowy lub końcowy filtr zanieczyszczeń.

Gdzie nabyć odpylacze?

Specjalistyczne odpylacze przemysłowe znaleźć można przede wszystkim w sklepach internetowych. To właśnie w sieci ogłaszają się profesjonalne firmy, zajmujące się produkcją tych skomplikowanych maszyn, które często znaleźć można jedynie w określonych częściach kraju. W Mastervent znaleźć można nie tylko urządzenia skoncentrowane na zakładach przetwórstwa drzewnego, lecz także odpylacze cyklonowe mogące pracować jako filtry początkowe i końcowe w innych firmach.