Specjalistyczne zakłady produkcyjne wymagają wykorzystywania w nich przystosowanych materiałów. Chodzi nie tylko o surowce służące do produkcji i obróbki, ale przede wszystkim elementy tworzące konstrukcje wewnątrz zakładu. Szeroką gamę zastosowań mają w szczególności węże przemysłowe, które wykorzystywane są w wielu zakładach produkcyjnych i nie tylko. Co wiadomo o możliwościach ich wykorzystania?

Przemysłowe instalacje elektryczne

Dzięki swojej elastyczności oraz specjalnym tworzywom wykorzystywanym w czasie produkcji węże wykorzystywane są do tworzenia instalacji elektrycznych. Ich powłoka doskonale sprawdza się jako swego rodzaju powłoka ochraniająca przewody pod napięciem przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych. W tym przypadku węże przemysłowe chronią także pracowników firmy przed ewentualnymi skutkami awarii instalacji elektrycznej – budowa materiału opiera się bowiem na nieprzewodzących prądu tworzywach.

Budowanie systemu klimatyzacji

Co ciekawe, szeroka gama zastosowań węży przemysłowych nie omija tworzenia systemów klimatyzacji oraz wentylacji. W tym przypadku również ceniona jest duża elastyczność materiałów i ich szczelność. Profesjonalne węże wentylacyjne stanowią zazwyczaj łączenia między poszczególnymi elementami w systemie. Ich lekka waga pozwala na dowolne umieszczanie węży wewnątrz hal produkcyjnych i nie tylko. Produkty dostępne są w wielu długościach, średnicach, a nawet wariantach kolorystycznych, co niekiedy stanowi ważne kryterium wyboru w czasie zakupu dla nabywców.